Apie raukšles

Nuo neatmenamų laikų raukšlės buvo ir tebėra vienos didžiausių moterų priešių. Veidrodyje išvydusi  pirmuosius senėjimo požymius, ne viena dailiosios lyties atstovė užduoda sau klausimą: „O, kas dabar bus? Nejaugi senstu?“ Deja, odos senėjimas yra natūralus procesas, kurio, atėjus tam tikram laikui, neišvengia nei vienas iš mūsų. Tačiau, moterys į šį procesą reaguoja itin jautriai ir nori kuo ilgiau išlikti jaunos.

Kas įtakoja raukšlių susidarymą?

Kaip ir daugelį procesų, vykstančių su mūsų organizmu, veido odos pokyčiams įtakos turi nemažai veiksnių: paveldimumas, gyvenimo būdas, aplinkos faktoriai.

PAVELDIMUMAS. Kaip ir daugeliui organizmo procesų, taip ir odos senėjimui įtakos turi mūsų genetika. Dažnai polinkį į odos senėjimą galime paveldėti iš savo tėvų ar senelių. Todėl, esant tokiai tikimybei, rūpintis ir puoselėti savo odą privaloma kasdien.

APLINKOS POVEIKIS. Pagrindinė raukšlių susidarymo priežastis — aplinkos faktoriai, ypač saulė ir jos poveikis odai. Tiesioginiai ultravioletiniai spinduliai mažina odos sluoksnio ląsteles, silpnina odos regeneracinę funkciją. Ultravioletinių spindulių pažeista oda nepagamina reikiamo rūgščiųjų ir drėkinamųjų medžiagų kiekio, sumažėja odos elastingumas. Pavasarį saulės spindulių įtaka odai itin sustiprėja, nes po žiemos oda dar nebūna prisitaikiusi priimti didelį kiekį aktyvių saulės spindulių. Nors daugeliui moterų įdegusi oda atrodo labai patraukliai, tačiau būtina pagalvoti apie saulės poveikį ir būtinai naudoti priemones su ultravioletinių spindulių filtrais, kurie sulaiko kenksmingus spindulius ir apsaugo odą.

NETINKAMA VEIDO PRIEŽIŪRA. Nemažai įtakos odos senėjimui turi netinkamos kosmetikos pasirinkimas. Tai, kaip prižiūrite ir puoselėjate savo odą, įtakoja vienokius ir kitokius jos pokyčius. Atsižvelgiant į odos tipą derėtų pasirinkti tinkamą veido prausiklį, toniką ir kremą. Derėtų vengti odą sausinančių ir savo sudėtyje spirito turinčių priemonių.

GYVENIMO BŪDAS. Žmogaus sveikatai daug įtakos turi ir gyvenimo ritmas. Tai, kaip planuojame savo laiką, kaip maitinamės ir ką veikiame laisvalaikiu taip pat įtakoja mūsų sveikatos ir odos pokyčius. Raukšlių atsiradimo priežastimi gali būti rūkymas, alkoholio vartojimas, nuolatinis stresas ir nuovargis. Norint išvengti ankstyvųjų raukšlių atsiradimo būtina atsisakyti žalingų įpročių, aktyviai sportuoti ir pasimėgauti kokybišku poilsiu.

Raukšlių gydymas — kaip sustabdyti laiką?

Suvaldyti senėjimo procesus bandoma jau daugelį metų. Kaip yra žinoma, efektyviai su raukšlėmis galima kovoti pasirinkus net keletą variantų. Svarbiausia suvokti, kas iš tikrųjų gali padėti susidoroti su šia problema.

KOSMETINĖS PRIEMONĖS. Sustabdyti senėjimo procesus ir sumažinti raukšles gali padėti ir kokybiška kosmetika. Šiuolaikinių technologijų dėka, priemonių nuo raukšlių sudėtyje yra tokių medžiagų, kurios efektyviai kovoja su šia problema. Kremų ir serumų sudėtyje esantis  hialuronas padeda kaupti ir išlaikyti odoje drėgmę. Kamieninės ląstelės, įtakoja greitesnę odos regeneraciją ir efektyviai slopina naujų raukšlių atsiradimą. Tokie produktai kaip Skin doctors youth cell, pasižymintys unikaliomis ląstelių atstatymo savybėmis, užtikrina odos atjaunėjimą ir ją stangrina.

BOTOLINO INJEKCIJOS. Vienas sėkmingų raukšlių mažinimo būdų — botulino toksino injekcijos. Šios procedūros metu blokuojamas į raumenis siunčiamas nervinis signalas, todėl raumuo negali susitraukti. Botulino injekcijomis gydomos veido mimikų raukšlės. Dažniausiai procedūra trunka 15-20 minučių. Plona adatėle daromos injekcijų į skirtingus veido taškus.

LAZERINIS RAUKŠLIŲ ŠALINIMAS. Šiomis dienomis populiarus raukšlių šalinimas lazeriu. Procedūra atliekama specialaus lazerio pagalba, išlyginant raukšles nepažeidžiant paviršinio epidermio sluoksnio. Po procedūros juntamas odos paraudimas, paburkimas, galimas perštėjimas. Pagrindiniai lazerinės procedūros privalumai: pagerėjusi odos regeneracija, skatinama kologeno gamyba, oda tampa elastingesnė.

PLASTINĖ CHIRURGIJA. Vienas žinomiausių būdų kovoti su senėjimo procesais — estetinė  plastinė operacija. Šios operacijos metu koreguojama veido odą, dažniausiai kaktos, antakių, skruostų sritis. Veido tempimo operacijos atliekamos chirurginiu būdu. 

Turite klausimų?

Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės www.medikos.lt personalą telefonu darbo dienomis 09:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

Skype: MedikosBaltic
El. paštu: info@medikos.lt
Telefonu: +37065460406
Facebook: http://www.facebook.com/medikosbaltic